Witamy na stronie naszego przedszkola!

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na fb:

KAWIARENKA WIELKANOCNA!!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ NASZEGO PRZEDSZKOLA DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KAWIARENCE WIELKANOCNEJ.

KAWIARENKA ROZPOCZNIE SIĘ 8 KWIETNIA- W PONIEDZIAŁEK.

SERDECZNIE PROSIMY O ZAANGAŻOWANIE I PRZYNOSZENIE ŚWIĄTECZNYCH WYPIEKÓW (babeczek, ciasteczek, baranków i innych pyszności).

MILE WIDZIANE RÓWNIEŻ WIELKANOCNE DEKORACJE.

Zebrane pieniążki przeznaczymy na wycieczkę przedszkolną na koniec roku szkolnego!

Światowy Dzień jedności z osobami z zespołem Downa

21 marca to Światowy Dzień jedności z osobami z Zespołem Downa. W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia skarpetek –w różnych, wesołych kolorach! Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par. Tym drobnym gestem możemy okazać swoją solidarność, chęć zintegrowania się z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21.

Wycieczka do Zamku Książ!

Już w ten poniedziałek- 11 marca dzieci z grupy SOWY oraz MOTYLE jadą na wycieczkę do Zamku Książ. W towarzystwie Księżniczki Wiosny  i Szalonego Kapelusznika przedszkolaki przejdą magiczną trasę, która wiedzie przez tajemnicze korytarze i komnaty pełne zagadek i legend z zamku. Koszt przejazdu 20zł.

Wyjazd o godzinie 9.30, planowany powrót ok. godz. 13.00.

Rekrutacja 2019/2020

Uprzejmie informujemy, że rozpoczęła się rekrutacja dzieci na nowy rok szkolny 2019/2020. Kartę zgłoszenia dziecka można pobrać w zakładce rekrutacja.

Wnioski będą przyjmowane od 1 do 29 marca. Ogłoszenie wyników rekrutacji nastąpi w miesiącu kwietniu.

Bal Karnawałowy

Już 1 lutego w naszym przedszkolu odbędzie się wielki Bal Karnawałowy! Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci. W tym roku bawić się będziemy jako zwierzątka. Prosimy rodziców o przygotowanie strojów karnawałowych związanych tematycznie ze światem zwierząt :-)

,,TUWIMOWE ABECADŁO"- przedstawienie w przedszkolu

7 stycznia- w poniedziałek po raz kolejny odwiedzi nas, uwielbiana przez dzieci, Pani Teatrzyk. Tym razem podczas spektaklu pt. ,,Tuwimowe Abecadło"przypomnimy sobie utwory Juliana Tuwima. Z pewnością nie zabraknie roztargnionego Pana Hilarego, niesfornego Bambo, Zosi samosi, kłamczucha Grzesia czy rozpędzonej lokomotywy.

POMAGAMY

Miło nam poinformować, że podczas grudniowego kiermaszu świątecznego udało nam się zebrać kwotę 1506,73zł.

Cała suma zostanie przekazana rodzicom Julii na leczenie dziecka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak aktywne włączenie się do akcji!!!

Życzenia Świąteczne!

Chcielibyśmy życzyć Państwu wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia.

Abyście znaleźli czas na beztroską zabawę ( taką jak w przedszkolu).

Życzymy Wam kolorowych i szalonych choinek  ( jak nasze prace plastyczne).

Duuuuuuuuużo, dużo wymarzonych i zaskakujących  prezentów :-)

Oraz spokoju, miłości i ciepła rodzinnego.

PRZERWA ŚWIĄTECZNA

Drodzy Rodzice..

Uprzejmie informujemy, że w tym roku szkolnym przerwa świąteczna w funkcjonowaniu przedszkola potrwa od 24 do 31 grudnia. Prosimy o zapewnienie dzieciom opieki w tym czasie.

Wyjazd do Kraszowickiej Zagrody!

Przed nami kolejne zajęcia terenowe w Kraszowickiej Zagrodzie! Już 15 i 16 listopada przedszkolaki dowiedzą się jak powstają pyszne wypieki (od ziarna do chleba) poznają pracę młynarza i piekarza, a na zakończenie samodzielnie przygotują wyśmienite podpłomyki!

Dzień Działań Twórczych we Frajdzie!

6 listopada upłynie nam pod znakiem najróżniejszych działań twórczych. W tym dniu przedszkolaki zaprezentują swoje zdolności artystyczne, a efekty ich pracy będą podziwiac m.in. zaprzyjaźnieni goście Niemiec. PROSIMY, ŻEBY W TYM DNIU DZIECI MIAŁY UBRANE KOSZULKI PRZEDSZKOLNE.

UROCZYSTA GALA Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada w naszym przedszkolu odbędzie się uroczysta gala z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości każda grupa zaprezentuje krótki program artystyczny, a o godzinie 11.11 włączymy się w akcję ,,Rekord dla Niepodległej"- wspólnie z innymi przedszkolami w całej Polsce odśpiewamy 4- zwrotkowy hymn narodowy. Prosimy, aby dzieci w tym dniu przyszły ubrane na galowo

ZAJĘCIA TERENOWE W KRASZOWICKIEJ ZAGRODZIE

15 i 16 października jedziemy na pierwsze zajęcia terenowe do Kraszowickiej Zagrody. Celem cyklu zajęć jest zapoznanie dzieci z dawniej wykonywanymi zawodami. Temat pierwszych zajęć: ,,KOWALSTWO”. W programie m.in.opowiadanie na temat pracy kowala, prezentacja pracy w kuźni, wykuwanie podkowy.

Teatrzyk w przedszkolu ,,Trzy małe świnki nie rozmawiają z nieznajomymi"!

W czwartek 27 września o godz.10.00 teatrzykiem pt. ,,Trzy małe świnki nie rozmawiają z nieznajomymi" rozpoczniemy cykl edukacyjnych teatrzyków tematycznych rozwijających u dzieci kompetencje społeczno-emocjonalne. Razem z Panią Klaudią (dzieciom bliżej znaną jako Pani Teatrzyk), będziemy uczyc się m.in. szacunku i tolerancji do innych przekonań, akceptacji i odpowiedzialności w stosunku do osób niepełnosprawnych, zasad bezpieczeństwa w kontaktach z osobami nieznajomymi.