Witamy na stronie naszego przedszkola!

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na fb:

Witam Rodziców Grupy Motylki

Zapraszam Państwa serdecznie do kontaktu z wychowawcami grupy :)  Codziennie wysyłamy do Państwa dzieci listy z miłym słowem, propozycją zajęć, filmikiem itp.

Aby skorzystać z tej formy kontaktu nalezy zalogować się na poczcie ( https://www.o2.pl/ ) . Adres mailowy i hasło otrzymali Państwo w prywatnej wiadomości.

Czekamy na informacje zwrotne :) zdjęcia , maile  mile widziane. Proszę je wysyłać na maila grupowego lub na adres pani.marta.motylki@o2.pl

Zaglądajcie też do naszej przedszkolnej galerii :)

Miłego słonecznego dnia !

Wysokość czesnego za miesiąc marzec

Uprzejmie informujemy, że za miesiąc marzec czesne pozostaje w dotychczasowej wysokości. W związku z zaistniałą sytuacją i koniecznością tymczasowego zamknięcia placówki, przewidywane jest częściowe obniżenie opłaty za przedszkole w miesiącu kwietniu. Odpowiednie decyzje zapadną, gdy sytuacja będzie bardziej klarowna. Będziemy stale informować o obecnej sytuacji na stronie internetowej. Prosimy o rozwagę , odpowiedzialność i troskę o siebie i innych, szczególnie starszych. Bezpieczeństwo, zdrowie i życie ludzi są teraz najważniejsze. Pozostańcie w domu.

REKRUTACJA

Uprzejmie informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację karty zgłoszenia dziecka do przedszkola na rok szkolny 2020/2021 będziemy przyjmować w placówce do dnia 13 marca 2020r. do godziny 17.00.

Od dnia 16 marca dokumenty można przesyłać w formie skanu na adres:

agugu@dlaprzedszkoli.eu

Przewidujemy również możliwość przedłużenia rekrutacji osobistej po odwieszeniu zajęć w placówce.

ZAWIESZENIE ZAJĘĆ EDUKACYJNO-OPIEKUŃCZYCH

Drodzy Rodzice!

W zawiązku z decyzją Rady Ministrów z dnia 11 marca 2020r. w Niepublicznym Przedszkolu FRAJDA od poniedziałku 16 marca zostają zawieszone zajęcia edukacyjno-opiekuńcze. Wszelkie pozostałe informacje będą zamieszczane na bieżąco na stronie przedszkola.

Poniżej informacje dla Rodziców z Ministerstwa Edukacji Narodowej:

Rodzicu,

• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Dzień Babci i Dziadka

Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków na uroczystości grupowe z okazji ich Święta. Wydarzenia odbędą się w następującej kolejności:

23 stycznia - grupa Żabki

30 stycznia - grupa Gąsieniczek

4 luty - grupa Motyli

5 luty - grupa Biedronek

6 luty - grupa Sowy

Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdecznie życzenia dobrego zdrowia, optymizmu i spełnienia wszystkich marzeń!

Kiermasz świąteczny

Uprzejmie informujemy, że podczas światecznego kiermaszu udało nam się zebrać kwotę 929,10zł. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i pomoc przy organizacji. Pieniażki zostaną przekazane wychowawcom na cele grupowe.

Przerwa świąteczno - noworoczna

Uprzejmie przypominamy o przerwie świątecznej w funkcjonowaniu przedszkola, która w tym roku zaplanowana jest od 23 grudnia do 31 grudnia. Bardzo prosimy o zapewnienie dzieciom w tym czasie opieki w domu.

Jednocześnie informujemy, że czesne za miesiąc grudzień zostaje obniżone do 330zł.

Międzynarodowy Dzień Niewidomych we Frajdzie

W miesiącu listopadzie przypada Międzynarodowy Dzień Niewidomych, dlatego w naszym przedszkolu listopad rozpoczniemy cyklem zajęć międzyoddziałowych, mających na celu zwiększenie wiedzy dzieci dotyczącej funkcjonowania osób z różnymi dysfunkcjami, uwrażliwiających dzieci na potrzeby osób niepełnosprawnych. Zajęcia będą odbywały się  od 4 do 8 listopada, codziennie w innej grupie i będą dotyczyły różnych niepełnosprawności, wykorzystane zostaną metody bajkoterapii, teatrzyków, pokazów multimedialnych.

Spotkania z rodzicami

Serdecznie zapraszamy rodziców naszych przedszkolaków na spotkania grupowe z wychowawcami.

Terminy spotkań informacyjnych:

grupa BIEDRONKI - środa godz. 16.00

grupa ŻABKI - czwartek godz.16.00

grupa GĄSIENICE - środa godz.16.30

grupa MOTYLE - czwartek godz.16.30

grupa SOWY - środa godz.16.00

Do zobaczenia!

Nowy rok przedszkolny

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci już 2 września do przedszkola. Placówka będzie otwarta w normalnych godzinach funkcjonowania od 6.45 do 17.00.

Gąsieniczki (rocznik 2015) oraz Motylki (rocznik 2014) zapraszamy na "nową stronę", a pozostałe grupy do starej części przedszkola.

Dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem zapraszamy na godzinę 9.00.

Do zobaczenia! :-)

Przerwa wakacyjna

Uprzejmie przypominamy o przerwie wakacyjnej w funkcjonowaniu przedszkola. W tym roku przedszkole będzie nieczynne w terminie od 16 do 31 sierpnia 2019r. Bardzo prosimy o zapewnienie dzieciom opieki w tym czasie.

V Powiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej "Let's All Sing in English"

Niezmiernie miło jest Nam poinformować, że w V Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej "Let's All Sing in English", który odbył się 22 maja w Świdnickim Ośrodku Kultury, Nasze dzielne Przedszkolaki, w kategorii wiekowej 3-4 lata zdobyły pierwszą nagrodę, śpiewając piosenkę "I'm Police Officer".

Jesteśmy, z tego powodu bardzo dumni !