Niepubliczne Przedszkole FRAJDA

Aktualności

Witamy na stronie naszego przedszkola!
 

 

 

 

 

 

Kolejne spotkanie z Alpakami

Już w najbliższą środę, 13 stycznia czeka nas kolejne spotkanie z tymi sympatycznymi zwierzątkami. Domino i Jaś bardzo polubiły odwiedziny w naszym przedszkolu. Uwielbiają być głaskane, karmione i prowadzane na spacer przez Frajdowe Dzieci. Nasi puszyści przyjaciele samą swoją obecnością oddziałują na sferę psychiczna, fizyczną, społeczną, intelektualną oraz emocjonalną. Spotkania z nimi są dla dzieci pełne wrażeń i pozytywnych emocji.

Życzenia Świąteczne

Życzymy wszystkim spokojnych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia,

niosących ze sobą nadzieję na lepsze jutro.

Niech ten czas będzie wypełniony radością, miłością i spokojem,

a  Nowy Rok niech będzie pełen optymizmu i szczęścia!

Przerwa świąteczna

Uprzejmie przypominamy o przerwie świątecznej w miesiącu grudniu.

Przedszkole będzie nieczynne od dnia 24 do 31 grudnia 2020r. Prosimy o zapewnienie  dzieciom opieki w domu w tym czasie.

Ze względu na przerwę czesne za miesiąc grudzień jest obniżone i wynosi 430zł.

 

 

Alpaki we Frajdzie

Już w najbliższą środę - 25 listopada do naszego przedszkola zawitają alpaki!

Kontakt z tymi sympatycznymi zwierzątkami w szczególności pozytywnie wpływa na dzieci. Wspiera  ich rozwój ruchowy, wspomaga budowanie samooceny dziecka oraz pewności siebie. Dodatkowo, dziecko opiekując się alpaką, uczy się empatii oraz odpowiedzialności za drugą istotę. Ich uroczy wygląd sprawia, że nie sposób się nie uśmiechnąć, a pozytywne usposobienie jest idealne dla usprawnienia rozwoju emocjonalnego. Alpaki mają bardzo miękkie oraz przyjemne w dotyku futro, które jest hypoalergiczne, głaskanie ich poprawia nastrój, wycisza emocje i pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Odwieszenie części zajęć dodatkowych

Uprzejmie informujemy, że od przyszłego tygodnia będą uruchomione ponownie niektóre zajęcia dodatkowe dla dzieci. Odwieszone zostaną zajęcia prowadzone przez nauczycieli zatrudnionych w szkołach, którzy obecnie pracują zdalnie i nie mają kontaktu bezpośredniego z dużą ilością osób. O szczegółach zostaną Państwo wkrótce powiadomieni przez wychowawców grup przedszkolnych.

Zajęcia dodatkowe

W związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19 w naszym rejonie zajęcia dodatkowe prowadzone przez osoby z zewnątrz, zatrudnione również w innych placówkach oświatowych zostają zawieszone do odwołania. Utrzymana zostaje opieka specjalistów - fizjoterapeuty, logopedy oraz psychologa. Specjaliści będą realizować zajęcia indywidualne z dziećmi z opinią o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju lub orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz będą konsultować dzieci wytypowane przez nauczycieli.

 

Zajęcia dodatkowe będą prowadzone przez wychowawców grup poza realizacją podstawy programowej. W poszczególnych grupach będą to:

- FIOŁKI : zajęcia rytmiczno-ruchowe i bajkoterapia

- TULIPANY : zajęcia taneczne i artystyczne

- STOKROTKI: gimnastyka i logorytmika

- MAKI: gimnastyka i zajęcia taneczne

- IRYSY: gimnastyka i zajęcia przyrodnicze

- NIEZAPOMINAJKI: zajęcia przyrodnicze i arteterapia

Spotkania z rodzicami

Uprzejmie informujemy, że ze względu na reżim sanitarny, spotkania z rodzicami na początku roku szkolnego w formie tradycyjnej odbędą się tylko w najmłodszych grupach:

 

- Tulipany - czwartek 10 września godz.16.00

 

- Fiołki - poniedziałek 14 września godz. 16.00

 

 

Bardzo prosimy, aby w zebraniu uczestniczył tylko jeden z rodziców/ opiekunów dziecka oraz przypominamy o zasadach bezpieczeństwa - dezynfekcji rąk przy wejściu oraz zasłonięciu ust i nosa podczas pobytu w placówce.

 

W pozostałych grupach wszelkie informacje organizacyjne dotyczące funkcjonowania przedszkola i grupy w roku szkolnym 2020/2021 zostaną przekazane rodzicom w najbliższych dniach w formie pisemnej. Rodzice, którzy chcieliby skontaktować się w ważnych sprawach osobiście z wychowawcą grupy, prosimy o bezpośrednie umawianie się na konsultacje indywidualne z nauczycielem.

Z uwagi na rozpoczynający się rok szkolny życzę wszystkim wspólnego działania, ciągłej zgody, wytrwałości, zaangażowania i wspaniałej współpracy!

 

dyrektor przedszkola Agnieszka Pieszczoch

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Uprzejmie informujemy, że 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny, a właściwie przedszkolny :-)

 

Na początek niespodzianka.... nowe kwiatowe nazwy grup przedszkolnych:

1. Młodsze 3-latki - Tulipanki

2. Starsze 3-latki - Fiołki

3. Młodsze 4-latki (dawne Biedronki) - Stokrotki

4. Starsze 4-latki (dawne Żabki) - Maki

5. 5-latki (dawne Gąsieniczki) - Iryski

6. 6-latki - Odział "0" (dawne Motyle) - Niezapominajki

 

Zapraszamy dzieci na nowe sale pełne nowych zabawek i pomocy dydaktycznych dostosowanych do wieku i zainteresowań poszczególnych grup:

1. Tulipanki - wejście główne

2. Fiołki - wejście główne

3. Stokrotki - wejście boczne

4. Maki - wejście boczne

5. Iryski - wejście główne

6. Niezapominajki - wejście główne

 

Już we wtorek czekają na Was uśmiechnięte i stęsknione Panie Nauczycielki, pełne nowych pomysłów na zabawę i naukę. Serdecznie zapraszamy, przedszkole będzie otwarte w normalnych godzinach pracy od 7.00 do godziny 17.00.

Opłata za czesne w roku szkolnym 2020/2021

Uprzejmie przypominamy o zmianie w wysokości czesnego.

Od nowego roku szkolnego czesne wynosi 560zł miesięcznie, w przypadku uczęszczającego do przedszkola rodzeństwa, opłata za drugie dziecko wynosi 320zł.Czesne za dziecko z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wynosi 200zł.

Rekrutacja uzupełniająca

Uprzejmie informuję, iż z powodu sytuacji związanej z epidemią COVID-19 i koniecznością ograniczenia pracy stacjonarnej placówki, wznawiamy rekrutację dzieci na rok szkolny 2020/2021. Karty zgłoszenia są dostępne w placówce oraz w zakładce rekrutacja, wypełnione dokumenty należy składać bezpośrednio w placówce lub wrzucić do skrzynki pocztowej przed przedszkolem. Rekrutacja uzupełniające dotyczy dzieci z rocznika 2017 i 2018, które ukończyły 2,5r.ż.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 605357090.

Organizacja pracy przedszkola i opłaty w czerwcu oraz w okresie wakacyjnym

Drodzy rodzice,

od czerwca przedszkole będzie otwarte w godzinach 6.45-17.00, nadal prowadzone są przede wszystkim zajęcia opiekuńcze, dzieci spędzają jak najwięcej czasu na placu zabaw. Powstałe grupy są mieszane wiekowo i takie pozostaną do czasu obowiązywania wytycznych GIS. Wszystkie rodzeństwa będą przyjmowane razem do grupy, grupy liczą maksymalnie do 12 dzieci. Oddziały pomiędzy sobą nie mają kontaktu, wszystkie sale, ciągi komunikacyjne, powierzchnie dotykowe, włączniki światła, klamki, domofon są na bieżąco dezynfekowane. Nikt poza dziećmi i personelem nie jest wpuszczany do placówki. Rodzice przyprowadzają i odbierają dziecko w przedsionku.

W dalszym ciągu prosimy, aby powrót dziecka do przedszkola zgłaszać odpowiednio wcześniej. Nauczyciele pozostają do Państwa dyspozycji, w dalszym ciągu prowadzona jest  edukacja zdalna dla dzieci pozostających w domach, choć znacznie bardziej okrojona.

Dla rodziców, którzy pozostają z dziećmi w domu, czesne w miesiącu czerwcu pozostaje nadal w wysokości 90zł, dla dzieci, które wracają do przedszkola, pełne czesne jest naliczane od momentu  powrotu dziecka do placówki.

W miesiącach wakacyjnych, tak jak w latach poprzednich, czesne jest uzależnione od Państwa deklaracji – opłata obowiązuje za miesiąc , w którym dziecko uczęszcza do placówki (bez względu na liczbę dni obecności), jeśli dziecko nie korzysta z zajęć w przedszkolu w danym miesiącu, czesne nie obowiązuje.

Uprzejmie informuję o podwyżce czesnego od przyszłego roku szkolnego. Czesne od września będzie wynosiło 560zł.

W okresie wakacyjnym przedszkole będzie nieczynne w dniach 27, 28 i 31 sierpnia w celu umożliwienia przeprowadzenia gruntownych porządków, drobnych remontów oraz przygotowania przedszkola do pracy na kolejny rok szkolny.

Ze względu na zaistniałą sytuację związaną z epidemią oraz okresowym ograniczeniem pracy stacjonarnej placówki, w tym roku w czasie wakacji nie planujemy 2-tygodniowej przerwy w funkcjonowaniu przedszkola.

Organizacja opieki w przedszkolu od 25 maja

Drodzy Rodzice,

za nami pierwszy tydzień powrotu do pracy stacjonarnej, choć zupełnie innej niż wcześniej. W końcu nasze przedszkole wypełniło się radosnymi dziecięcymi głosami i ich beztroskim śmiechem. Bardzo nam tego brakowało!

Kolejne dzieci już zapowiedziały swoje powroty od poniedziałku, nie możemy się już Was doczekać!

Niestety w dalszym ciągu praca skupia się głównie na zajęciach opiekuńczych i jest skierowana do rodziców, którzy muszą wrócić do pracy.

W przyszłym tygodniu godziny pracy przedszkola będą jeszcze skrócone:

Biedroneczki i Żabki od 8.00 - 16.30

Starsze grupy od 7.00 do 16.00

Od 1 czerwca wracamy do normalnych godzin pracy przedszkola : 6.45 - 17.00

Przypominamy o konieczności wcześniejszego kontaktu z nauczycielem przed powrotem dziecka do przedszkola. Mamy szczerą nadzieję, że rozpoczęliśmy powrót do "normalności" i tego nam wszystkim życzymy!

Pomóżmy dzieciom odnaleźć się w nowej rzeczywistości przedszkolnej

Zachęcamy rodziców, aby przed powrotem do przedszkola, pokazali dzieciom krótki filmik, który przygotowałyśmy specjalnie dla nich. Naszym celem było ułatwienie dzieciom powrotu do przedszkola , które pracuje teraz w warunkach reżimu sanitarnego. Zapraszamy do wspólnego obejrzenia!

(jeśli link nie otwiera się poprawnie, należy go wkleić w przeglądarkę)

https://drive.google.com/file/d/1rW6W4PreQNJygL1rFPn_vnGsKZV5oN5O/view?usp=sharing

Organizacja opieki przedszkolnej w czasie pandemii COVID-19 oraz podjęte środki bezpieczeństwa

Kierując się wytycznymi  przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020 r oraz procedurami wewnętrzymi, nasza placówka podjęła następujące działania aby zminimalizować ryzyko narażenia dzieci i pracownikaów na zarażenie COVID-19:

- każda grupa jest ściśle przypisana do jednej sali, w grupie jest nie więcej niż 12 dzieci oraz stali nauczyciele,

- grupy nie łączą się, nie stykają się ze sobą, nauczyciele nie przechodzą pomiędzy grupami,

- rodzeństwa będą przebywały razem w jednej grupie,

- z sal zostały usunięte lub zabezpieczone wszystkie pomoce, dywany i zabawki, które są trudne do dezynfekcji,

- nauczyciele na bieżąco dezynfekują pomoce, zabawki, powierzchnie płaskie oraz regularnie wietrzą salę,

- plac zabaw został podzielony na strefy, każda strefa jest dedykowana jednej grupie przedszkolnej, dzieci z jednej grupy zawsze przebywają w tej samej strefie,

- na wejściu i w razie potrzeby dzieciom mierzona jest temperatura ciała,

- przy wejściu do przedszkola założone są podajniki do dezynfekcji rąk,

- do budynku przedszkola nie będą wpuszczane żadne osoby poza personelem i dziećmi, dzieci będą odbierane i oddawane rodzicom w przedsionku,

- zapewniona będzie bieżąca dezynfekcja ciągów komunikacyjnych, toalet, sal, klamek, wlączników, innych powierzchni dotykowych,

- sale edukacyjne będą regularnie ozonowane (popołudniami, gdy w przedszkolu nie będzie już dzieci), w tym celu został zakupiony profesjonalny ozonator.

Poniżej wdrażane procedury:

 

1. Procedura organizacji opieki w Niepublicznym Przedszkolu Frajda w czasie pandemii COVID-19:

http://images.dlaprzedszkoli.eu/agugu/procedura-organizacji-opieki-w-przedszkolu-w-czasie-pandemii-covid-19(1).pdf

 

 

2. Procedura bezpiecznego przyprowadzania i odbierania dziecka w Niepublicznym Przedszkolu ,,Frajda” obowiązująca w okresie

wzmożonego reżimu sanitarnego wprowadzonego w placówce w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się COVID-19:

http://images.dlaprzedszkoli.eu/agugu/procedura-przyprowadzania-i-odbierania-dziecka-z-przedszkola.pdf

 

 

Rodzice, którzy wcześniej nie zgłaszali potrzeby zapewnienia opieki w miesiącu maju, a ze względu na zmianę sytuacji, chcieliby z tej opieki skorzystać prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z nauczycielem.