Organizacja pracy przedszkola i opłaty w czerwcu oraz w okresie wakacyjnym

Drodzy rodzice,

od czerwca przedszkole będzie otwarte w godzinach 6.45-17.00, nadal prowadzone są przede wszystkim zajęcia opiekuńcze, dzieci spędzają jak najwięcej czasu na placu zabaw. Powstałe grupy są mieszane wiekowo i takie pozostaną do czasu obowiązywania wytycznych GIS. Wszystkie rodzeństwa będą przyjmowane razem do grupy, grupy liczą maksymalnie do 12 dzieci. Oddziały pomiędzy sobą nie mają kontaktu, wszystkie sale, ciągi komunikacyjne, powierzchnie dotykowe, włączniki światła, klamki, domofon są na bieżąco dezynfekowane. Nikt poza dziećmi i personelem nie jest wpuszczany do placówki. Rodzice przyprowadzają i odbierają dziecko w przedsionku.

W dalszym ciągu prosimy, aby powrót dziecka do przedszkola zgłaszać odpowiednio wcześniej. Nauczyciele pozostają do Państwa dyspozycji, w dalszym ciągu prowadzona jest  edukacja zdalna dla dzieci pozostających w domach, choć znacznie bardziej okrojona.

Dla rodziców, którzy pozostają z dziećmi w domu, czesne w miesiącu czerwcu pozostaje nadal w wysokości 90zł, dla dzieci, które wracają do przedszkola, pełne czesne jest naliczane od momentu  powrotu dziecka do placówki.

W miesiącach wakacyjnych, tak jak w latach poprzednich, czesne jest uzależnione od Państwa deklaracji – opłata obowiązuje za miesiąc , w którym dziecko uczęszcza do placówki (bez względu na liczbę dni obecności), jeśli dziecko nie korzysta z zajęć w przedszkolu w danym miesiącu, czesne nie obowiązuje.

Uprzejmie informuję o podwyżce czesnego od przyszłego roku szkolnego. Czesne od września będzie wynosiło 560zł.

W okresie wakacyjnym przedszkole będzie nieczynne w dniach 27, 28 i 31 sierpnia w celu umożliwienia przeprowadzenia gruntownych porządków, drobnych remontów oraz przygotowania przedszkola do pracy na kolejny rok szkolny.

Ze względu na zaistniałą sytuację związaną z epidemią oraz okresowym ograniczeniem pracy stacjonarnej placówki, w tym roku w czasie wakacji nie planujemy 2-tygodniowej przerwy w funkcjonowaniu przedszkola.