Niepubliczne Przedszkole FRAJDA
Strona głowna  /  Aktualności
Witamy na stronie naszego przedszkola!
 

 

 

 

 

Aktualności

Informujemy, że Przedszkole Frajda wzięło udział w konkursie plastycznym  "Moje rzedszkole" organizowanym przez https://maludas.pl/ 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-19 13:03:04

Uprzejmie informuję, iż z powodu sytuacji związanej z epidemią COVID-19 i koniecznością ograniczenia pracy stacjonarnej placówki, wznawiamy rekrutację dzieci na rok szkolny 2020/2021. Karty zgłoszenia są dostępne w placówce oraz w zakładce rekrutacja, wypełnione dokumenty należy składać bezpośrednio w placówce lub wrzucić do skrzynki pocztowej przed przedszkolem. Rekrutacja uzupełniające dotyczy dzieci z rocznika 2017 i 2018, które ukończyły 2,5r.ż.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 605357090.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-06-10 13:08:35

Drodzy rodzice,

od czerwca przedszkole będzie otwarte w godzinach 6.45-17.00, nadal prowadzone są przede wszystkim zajęcia opiekuńcze, dzieci spędzają jak najwięcej czasu na placu zabaw. Powstałe grupy są mieszane wiekowo i takie pozostaną do czasu obowiązywania wytycznych GIS. Wszystkie rodzeństwa będą przyjmowane razem do grupy, grupy liczą maksymalnie do 12 dzieci. Oddziały pomiędzy sobą nie mają kontaktu, wszystkie sale, ciągi komunikacyjne, powierzchnie dotykowe, włączniki światła, klamki, domofon są na bieżąco dezynfekowane. Nikt poza dziećmi i personelem nie jest wpuszczany do placówki. Rodzice przyprowadzają i odbierają dziecko w przedsionku.

W dalszym ciągu prosimy, aby powrót dziecka do przedszkola zgłaszać odpowiednio wcześniej. Nauczyciele pozostają do Państwa dyspozycji, w dalszym ciągu prowadzona jest  edukacja zdalna dla dzieci pozostających w domach, choć znacznie bardziej okrojona.

Dla rodziców, którzy pozostają z dziećmi w domu, czesne w miesiącu czerwcu pozostaje nadal w wysokości 90zł, dla dzieci, które wracają do przedszkola, pełne czesne jest naliczane od momentu  powrotu dziecka do placówki.

W miesiącach wakacyjnych, tak jak w latach poprzednich, czesne jest uzależnione od Państwa deklaracji – opłata obowiązuje za miesiąc , w którym dziecko uczęszcza do placówki (bez względu na liczbę dni obecności), jeśli dziecko nie korzysta z zajęć w przedszkolu w danym miesiącu, czesne nie obowiązuje.

Uprzejmie informuję o podwyżce czesnego od przyszłego roku szkolnego. Czesne od września będzie wynosiło 560zł.

W okresie wakacyjnym przedszkole będzie nieczynne w dniach 27, 28 i 31 sierpnia w celu umożliwienia przeprowadzenia gruntownych porządków, drobnych remontów oraz przygotowania przedszkola do pracy na kolejny rok szkolny.

Ze względu na zaistniałą sytuację związaną z epidemią oraz okresowym ograniczeniem pracy stacjonarnej placówki, w tym roku w czasie wakacji nie planujemy 2-tygodniowej przerwy w funkcjonowaniu przedszkola.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-27 14:38:38

Drodzy Rodzice,

za nami pierwszy tydzień powrotu do pracy stacjonarnej, choć zupełnie innej niż wcześniej. W końcu nasze przedszkole wypełniło się radosnymi dziecięcymi głosami i ich beztroskim śmiechem. Bardzo nam tego brakowało!

Kolejne dzieci już zapowiedziały swoje powroty od poniedziałku, nie możemy się już Was doczekać!

Niestety w dalszym ciągu praca skupia się głównie na zajęciach opiekuńczych i jest skierowana do rodziców, którzy muszą wrócić do pracy.

W przyszłym tygodniu godziny pracy przedszkola będą jeszcze skrócone:

Biedroneczki i Żabki od 8.00 - 16.30

Starsze grupy od 7.00 do 16.00

Od 1 czerwca wracamy do normalnych godzin pracy przedszkola : 6.45 - 17.00

Przypominamy o konieczności wcześniejszego kontaktu z nauczycielem przed powrotem dziecka do przedszkola. Mamy szczerą nadzieję, że rozpoczęliśmy powrót do "normalności" i tego nam wszystkim życzymy!

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-20 19:57:50

Zachęcamy rodziców, aby przed powrotem do przedszkola, pokazali dzieciom krótki filmik, który przygotowałyśmy specjalnie dla nich. Naszym celem było ułatwienie dzieciom powrotu do przedszkola , które pracuje teraz w warunkach reżimu sanitarnego. Zapraszamy do wspólnego obejrzenia!

(jeśli link nie otwiera się poprawnie, należy go wkleić w przeglądarkę)

https://drive.google.com/file/d/1rW6W4PreQNJygL1rFPn_vnGsKZV5oN5O/view?usp=sharing

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-14 17:20:33

Kierując się wytycznymi  przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 4 maja 2020 r oraz procedurami wewnętrzymi, nasza placówka podjęła następujące działania aby zminimalizować ryzyko narażenia dzieci i pracownikaów na zarażenie COVID-19:

- każda grupa jest ściśle przypisana do jednej sali, w grupie jest nie więcej niż 12 dzieci oraz stali nauczyciele,

- grupy nie łączą się, nie stykają się ze sobą, nauczyciele nie przechodzą pomiędzy grupami,

- rodzeństwa będą przebywały razem w jednej grupie,

- z sal zostały usunięte lub zabezpieczone wszystkie pomoce, dywany i zabawki, które są trudne do dezynfekcji,

- nauczyciele na bieżąco dezynfekują pomoce, zabawki, powierzchnie płaskie oraz regularnie wietrzą salę,

- plac zabaw został podzielony na strefy, każda strefa jest dedykowana jednej grupie przedszkolnej, dzieci z jednej grupy zawsze przebywają w tej samej strefie,

- na wejściu i w razie potrzeby dzieciom mierzona jest temperatura ciała,

- przy wejściu do przedszkola założone są podajniki do dezynfekcji rąk,

- do budynku przedszkola nie będą wpuszczane żadne osoby poza personelem i dziećmi, dzieci będą odbierane i oddawane rodzicom w przedsionku,

- zapewniona będzie bieżąca dezynfekcja ciągów komunikacyjnych, toalet, sal, klamek, wlączników, innych powierzchni dotykowych,

- sale edukacyjne będą regularnie ozonowane (popołudniami, gdy w przedszkolu nie będzie już dzieci), w tym celu został zakupiony profesjonalny ozonator.

Poniżej wdrażane procedury:

 

1. Procedura organizacji opieki w Niepublicznym Przedszkolu Frajda w czasie pandemii COVID-19:

http://images.dlaprzedszkoli.eu/agugu/procedura-organizacji-opieki-w-przedszkolu-w-czasie-pandemii-covid-19(1).pdf

 

 

2. Procedura bezpiecznego przyprowadzania i odbierania dziecka w Niepublicznym Przedszkolu ,,Frajda” obowiązująca w okresie

wzmożonego reżimu sanitarnego wprowadzonego w placówce w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się COVID-19:

http://images.dlaprzedszkoli.eu/agugu/procedura-przyprowadzania-i-odbierania-dziecka-z-przedszkola.pdf

 

 

Rodzice, którzy wcześniej nie zgłaszali potrzeby zapewnienia opieki w miesiącu maju, a ze względu na zmianę sytuacji, chcieliby z tej opieki skorzystać prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z nauczycielem.

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-12 21:15:52

Drodzy Rodzice!

Uprzejmie informuję, że po okresie ogranicznego funkcjonowania przedszkola wznawiamy funkcję opiekuńczą naszej placówki. Planowane rozpoczęcie zajęć opiekuńczych to dzień 18 maja 2020r. W przyszłym tygodniu będą się z Państwem kontaktowali nauczyciele grup w celu przeprowadzenia wywiadu epidemiologicznego oraz weryfikacji złożonych deklaracji powrotu dzieci. W przejściowym okresie, tj do dn.28 maja 2020r. placówka będzie otwarta w ograniczonych ramach czasowych, ze względu na braki kadrowe oraz bardzo rygorystyczne wytyczne GIS, które wdrażamy w codzienne działania.  Bardzo proszę o dostosowanie obowiązków zawodowych do poniższych godzin:

grupa Biedronki - 8.00 - 15.00

grupa Żabki - 8.00 - 16.30

pozostałe grupy 7.00 - 16.00

Wg aktualnych wytycznych GIS nie ma możliwości mieszania dzieci między grupami. Grupy będą liczyły maksymalnie 12 dzieci. Pierwszeństwo w zorganizowaniu opieki, zgodnie z rekomendacjami MEN, będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W dniu 13 maja (w godz.10.00-12.00 lub innych ustalonych indywidualnie z nauczycielem) należy przynieść ubranie na zmianę dla dziecka. Również w tym czasie będzie możliwość odebrania pozostawionych ubranek, kocyków, poduszeczek przez rodziców dzieci, które jeszcze nie wracają do przedszkola.

Do 24 maja został przedłużony zasiłek opiekuńczy dla rodziców, którzy nie zdecydują się na posłanie dziecka do przedszkola.

W przyszłym tygodniu przedstawimy Państwu wdrażane procedury oraz regulaminy obowiązujące w naszym przedszkolu w czasie pandemii COVID-19, aby zapewnić dzieciom i pracownikom  jak największe bezpieczeństwo podczas pobytu w placówce.

Do zobaczenia wkrótce!

dyrektor przedszkola

Agnieszka Pieszczoch

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-08 18:48:11

Drodzy rodzice!

W minionym okresie podjęliśmy wszelkie działania, aby zminimalizować koszty utrzymania przedszkola w okresie przestoju. Udało nam się zamrozić pewne zobowiązania, dlatego w miesiącu maju czesne zostaje obniżone do kwoty bazowej 90zł.

Również, jak w poprzednim miesiącu, z czesnego zostają zwolnione dzieci z orzeczeniem oraz młodsze rodzeństwo dzieci uczęszczających do placówki.

Po przygotowaniu placówki do ponownego otworzenia, rodzice dzieci, którzy będą potrzebowali opieki w miesiącu maju, otrzymają dodatkowe indywidualne wyliczenia czesnego w zależności od terminu podjęcia opieki przez placówkę.

Serdecznie proszę o rozważenie potrzeby skorzystania z opieki instytucjonalnej, jeśli nie mają Państwo konieczności powrotu do pracy, ze względu na sytuację epidemiczną w naszym regionie. Z naszej strony zrobimy wszystko, aby zachować najwyższe środki ostrożności, aby choroba nie rozprzestrzeniała się. Wkrótce zostaną Państwo poinformowani na naszej stronie internetowej o wszelkich podjętych działaniach w celu zapewnienia dzieciom i pracownikom najwyższego, jak to możliwe w tych warunkach reżimu sanitarnego.

W imieniu całej kadry pedagogicznej przedszkola chciałabym serdecznie podziękować za wszelkie wyrazy wsparcia, życzliwości i zrozumienia, jakie od Was w tym trudnym okresie napływają. Dziękujemy za Wasze maile, zdjęcia, telefony, dziękujemy, że jesteście cały czas z nami.

 

dyrektor przedszkola                                                                                                       

Agnieszka Pieszczoch

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-05-03 23:01:05

Uprzejmie informuję, że trwają przygotowania do otwarcia przedszkola. Pierwszeństwo w zorganizowaniu opieki, zgodnie z rekomendacjami MEN, będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Aktualnie nauczyciele poszczególnych grup, kontaktują się z Państwem telefonicznie w celu ustalenia ile dzieci potrzebuje skorzystać z opieki przedszkolnej.

Podejmujemy wszelkie działania, aby zapewnić wszystkim bezpieczne korzystanie z usług opiekuńczych, zarówno dzieciom jak i pracownikom przedszkola. Przygotowujemy sprzęty i pomoce dydaktyczne, środki ochrony osobistej oraz opracowujemy niezbędne procedury wewnętrzne, aby przygotować przedszkole pod względem reżimu sanitarnego.

Decyzja o dacie rozpoczęcia pracy zostanie Państwu podana do wiadomości 8 maja 2020r.

Zachęcam do zapoznania się ze stanowiskiem prezydenta miasta Świdnicy pani Beaty Moskal - Słaniewskiej w sprawie otwarcia żłobków i przedszkoli w naszym mieście:

http://images.dlaprzedszkoli.eu/agugu/zlobki-i-przedszkola-w-swidnicy-nadal-zamkniete.pdf

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-30 18:19:25

Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności  jednostek systemu oświaty.

W dalszym ciągu zachęcamy do korzystania z zajęć zdalnych proponowanych przez nauczycieli poszczególnych grup.

Do piątku czekamy jeszcze na prace plastyczne, których tematem będzie wg wyboru:

- kartka dla bohatera  (bohaterowie walki z koronawirusem:  lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, służby mundurowe, itp.);

- pozytywny plakat z hasłem WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE!  jako motywacja do pozytywnego myślenia.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-27 23:19:43

W podziękowaniu za to , że jesteście tutaj z nami , stworzyliśmy dla Państwa Dzieci filmik. Obejrzjcie proszę :)

Dziękujemy wszystkim tym , którzy wysyłali prace, jesli kogoś pominęliśmy - wybaczcie :) to przez emocje ... Postaramy się tworzyć kolejne filmiki ! A więc zachęcamy do dalszej współpracy.

Nauczyciele Wszystkich Grup pozdrawiają Dzieciaczki !

https://drive.google.com/open?id=1fCBRh6yNdDnl0sD30R8cmdTYtTTtej1d

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-27 19:34:03

Drodzy rodzice!

Wiemy jak trudna jest dla nas wszystkich obecna sytuacja, również dla Waszych dzieci. Wspólnie możemy więcej, możemy sprawić, aby również najmłodsi  przyczynili się  do wsparcia tych, którzy codziennie walczą o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, jak i również do wzbudzenia nadziei na lepsze jutro u sąsiada, koleżanki, znajomych i nieznajomych.

Dlatego chciałybyśmy zaproponować dzieciom, aby przygotowały pracę plastyczną, której tematem będzie wg wyboru:

- kartka dla bohatera  (bohaterowie walki z koronawirusem:  lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, służby mundurowe, itp.);

- pozytywny plakat z hasłem WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE!  jako motywacja do pozytywnego myślenia.

Rodziców serdecznie prosimy o przesłanie na nasz adres: agugu@dlaprzedszkoli.eu skanu lub zdjęcia pracy, a my je wydrukujemy i zawieziemy do szpitala, policji, straży granicznej, strażaków – przekażemy do tych, którzy codziennie walczą o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Prace można też przesyłać na maile grupowe lub po prostu bezpośrednio do nauczycieli (mms, messenger,itp.). Na Wasze plakaty czekamy do 30 kwietnia!

Z wszystkich prac zrobimy też wystawę w oknach naszego przedszkola, aby każdy kto tamtędy będzie przechodził, zarażał się optymizmem i nadzieją  od naszych przedszkolaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-22 21:41:37

Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym  9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej. Przedłużony został dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługującym rodzicom dzieci do lat 8 z powodu zamknięcia przedszkola.

W dalszym ciągu zachęcamy Państwa do zabawy i nauki zdalnej proponowanej przez naszych nauczycieli.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-14 13:33:44

Niechaj zbliżające się Święta Wielkanocne

upłyną wszystkim w pełni zdrowia, siły, ciepła i spokoju,

odnawiając nadzieję wiarę i miłość

w naszych sercach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-10 17:07:32

Uprzejmie informuję, że częściowo zakończony został proces rekrutacji dzieci do przedszkola na nowy rok szkolny.

Z uwagi na ograniczone funkcjonowanie placówki, wyniki rekrutacji dzieci z roczników 2016, 2015 i 2014 zostaną podane dopiero po wznowieniu zajęć edukacyjno-opiekuńczych i uzyskaniu deklaracji o kontynuacji edukacji przedszkolnej od rodziców dzieci uczęszczających już do przedszkola.

 

 

Wyniki rekrutacji dla nowych grup przedszkolnych (rocznik 2017) znajdują się poniżej:

http://images.dlaprzedszkoli.eu/agugu/rekrutacja-2020.pdf

 

 

Aby potwierdzić wolę zapisania dziecka, należy wpłacić wpisowe w wysokości 100zł na konto bankowe nr: 21 1940 1076 3056 9410 0000 0000 do dnia 17 kwietnia 2020roku.

komentarzy: (0)
data dodania: 2020-04-07 17:17:43