Obchodziliśmy "Dzień Jeża" w Gąsieniczkach!

Dzisiaj w naszej grupie obchodzony był "Dzień Jeża". Dzieci przyniosły maskotki jeża, ksiażeczki i obrazki które przedstawiły na początku zajęć. Gąsieniczki miały okazję dowiedzieć się na temat środowiska naturalnego jeży, ich sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci nauczyły się nowej piosenki "Kolczasty jeż" ,oraz poznały wierszyk o Jeżyku. Bawiliśmy się w zabawę ruchową- "Na dywanie siedzi jeż" oraz  "Idzie jeż" . Dzieci wykonały pracę plastyczno-przestrzenną "Jeż z ziemniaka" który był baaardzo kłujący  oraz pomalowały sylwetę jeża na obrazkach. Koniec zajęć uwieńczyły pyszne ciasteczka jeżowe które wykonała Ania z mamą - bardzo dziękujemy !