"5 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek".

Dzieci przyniosły do przedszkola bajki, maskotki, figurki i inne elementy ulubionych postaci. Poznały także historię Kopciuszka zainscenizowaną przez nauczycielkę. Zaprezentowały swoich ulubionych bohaterów- Smerfy, Myszkę Miki, Świnkę Pepę, Maszę i Niedźwiedzia, Dorę, Pszczółkę Maję, Strażaka Sama, Tomka i Przyjaciół, Małą Syrenkę, Samoloty. Lenka opowiedziała nam o Chorym Kotku, Beniu przedstawił nam Strażaka Sama i opowiedział czym zajmują się strażacy. Dawidek przedstawił nam Dorę i jej przyjaciół. Pawełek opowiedział o Tomku i Samolotach. Dzieci wspaniale bawiły się przy piosenkach dotyczących ich ulubionych bajek- "Wąską ścieżką przez ogródek idzie sobie krasnoludek", "Pszczoła", "Szare misie", "Jedzie pociąg" oraz przy tematycznych zabawach z tamburynem "Myszki i kot", "Lecimy samolotami". Każdy dostał w prezencie kolorowankę z ulubioną bajką. Wspaniałe zajęcia zwieńczyło grupowe zdjęcie z przyniesionymi przez dzieci zabawkami. "