Niepubliczne Przedszkole FRAJDA
Strona głowna  /  Galeria  /  ŻABKI - wielkie skupienie małych ludzi :)
ŻABKI - wielkie skupienie małych ludzi :)
data dodania: 2017-11-29

Koncentracja to umiejętność skupienia uwagi na zadaniu.

Przedszkolak powinien umieć koncentrować się od trzech do pięciu minut. Kiedy dziecko osiągnie dojrzałość szkolną musi robić to przynajmniej przez 15 minut, ponieważ taki czas jest potrzebny do wykonania prostego zadania czy polecenia nauczyciela.

Zobaczcie Rodzice jak pracują wasze przedszkolaki - doceniajmy starania naszych dzieci. Chwalmy je często ale autentycznie. Stawiajmy przed dziećmi zadania , które są w stanie wykonać. Małymi kroczkami dojdziemy szybciej do celu a dzieci mając poczucie sukcesu pracują chętniej i intensywniej. Nie wyręczajmy naszych pociech , tracą wtedy wiarę , że potafią zrobić coś same. Zawsze bądźmy blisko by udzielić pomocy  i wsparcia. I pamiętajmy : zadania na możliwości dziecka, częste i szczere pochwały , pomoc zamiast wyręczania :) !

Strona: 1 2 3