Planowane rozpoczęcie zajęć opiekuńczych

Drodzy Rodzice!

Uprzejmie informuję, że po okresie ogranicznego funkcjonowania przedszkola wznawiamy funkcję opiekuńczą naszej placówki. Planowane rozpoczęcie zajęć opiekuńczych to dzień 18 maja 2020r. W przyszłym tygodniu będą się z Państwem kontaktowali nauczyciele grup w celu przeprowadzenia wywiadu epidemiologicznego oraz weryfikacji złożonych deklaracji powrotu dzieci. W przejściowym okresie, tj do dn.28 maja 2020r. placówka będzie otwarta w ograniczonych ramach czasowych, ze względu na braki kadrowe oraz bardzo rygorystyczne wytyczne GIS, które wdrażamy w codzienne działania.  Bardzo proszę o dostosowanie obowiązków zawodowych do poniższych godzin:

grupa Biedronki - 8.00 - 15.00

grupa Żabki - 8.00 - 16.30

pozostałe grupy 7.00 - 16.00

Wg aktualnych wytycznych GIS nie ma możliwości mieszania dzieci między grupami. Grupy będą liczyły maksymalnie 12 dzieci. Pierwszeństwo w zorganizowaniu opieki, zgodnie z rekomendacjami MEN, będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W dniu 13 maja (w godz.10.00-12.00 lub innych ustalonych indywidualnie z nauczycielem) należy przynieść ubranie na zmianę dla dziecka. Również w tym czasie będzie możliwość odebrania pozostawionych ubranek, kocyków, poduszeczek przez rodziców dzieci, które jeszcze nie wracają do przedszkola.

Do 24 maja został przedłużony zasiłek opiekuńczy dla rodziców, którzy nie zdecydują się na posłanie dziecka do przedszkola.

W przyszłym tygodniu przedstawimy Państwu wdrażane procedury oraz regulaminy obowiązujące w naszym przedszkolu w czasie pandemii COVID-19, aby zapewnić dzieciom i pracownikom  jak największe bezpieczeństwo podczas pobytu w placówce.

Do zobaczenia wkrótce!

dyrektor przedszkola