To takie proste!
Strona głowna  /  Aktualności  /  Dzieciństwo bez próchnicy!
Dzieciństwo bez próchnicy!
data dodania: 2015-01-24 18:55:11
Miło nam poinformować, że nasze przedszkole zostało zakwalifikowane do projektu "Dzieciństwo bez próchnicy".

Celem projektu jest objęcie edukacją i profilaktyką stomatologiczną dzieci w wieku 0-5 lat oraz osoby dorosłe, od których postawy najbardziej zależy stan zdrowia jamy ustnej najmłodszych – rodziców i opiekunów dzieci, nauczycieli i wychowawców przedszkolnych.
W ramach projektu promowane będą zachowania prozdrowotne oraz profilaktyka chorób jamy ustnej u dzieci. W ramach edukacji bezpośredniej, edukatorzy poprowadzą w przedszkolach zajęcia dla dzieci, demonstrując w jaki sposób prawidłowo szczotkować i dbać o zęby.  Z kolei w ramach edukacji pośredniej to nauczyciele wezmą udział w szkoleniach, w trakcie których dowiedzą się jak skutecznie wyrabiać u swoich podopiecznych prawidłowe nawyki zdrowotne.
Nasze przedszkole, w ramach projektu, otrzyma również atrakcyjne pakiety edukacyjne, niezbędne do prowadzenia zajęć z najmłodszymi. Nauczyciele zdobędą wiedzę i praktyczne umiejętności, które pomogą im urozmaicić prowadzone zajęcia. Z kolei  dzieci dowiedzą się w jaki sposób prawidłowo dbać o zęby, otrzymają także szereg materiałów edukacyjnych oraz zestawy szczoteczek i past do zębów.
Dodatkowo również w ramach współpracy z NZOZ Dentalium Centrum Stomatologii w Świdnicy przy ul. Kolejowej 1a /1, w miesiącu lutym  zostaną przeprowadzone badania stomatologiczne dzieci uczęszczających do przedszkola. Badanie jest przeprowadzone przez profesjonalnie przygotowany personel (specjalista stomatologii dziecięcej), jest nieodpłatne ( w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia) i służy przekazaniu informacji o stanie uzębienia dzieci  rodzicom. Jednocześnie dzieci są badane pod kątem konieczności wizyty u lekarza ortodonty, laryngologa .